Festyn !

Dnia 31 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się kolejny już festyn rodzinny, tym razem pod hasłem: „zdrowo, sportowo, wielopokoleniowo". Zgodnie z dewizą organizatorzy zapewnili uczestnikom w każdym wieku mnóstwo atrakcji: rzeźbienie w masie solnej, wspólne warsztaty plastyczne, turnieje sportowe, gry i zabawy dla seniorów, zajęciach zumby, spinningu a także masażu. W przerwach pomiędzy kolejnymi aktywnościami można było się zdrowo pożywić: rodzice oraz uczniowie przygotowali naleśniki z owocami, sałatkę owocową, szaszłyki owocowe, chłodnik, pieczone jabłka, kanapki z twarogiem. Pragnienie gasił pyszny sok z pietruszki i cytryny przygotowany przez Panią Dyrektor.


W ramach festynu dziadkowie uczniów mogli podzielić się swoimi pasjami: hodowlą gołębi, pszczelarstwem czy malarstwem. Seniorzy i najmłodsi, bez osławionej różnicy pokoleń, wspólnie stawali na starcie wyścigu rzędów czy współtworzyli drużyny piłkarskie. Można też było zaplanować rodzinną podróż szlakiem zamków gotyckich na specjalnie przygotowanym stanowisku w ramach programy Szkoła z klasą 2.0
Wychowankowie szkoły jak zawsze licznie uczestniczyli w konkursie talentów. I tym razem jury nie miało łatwej decyzji i musiało przyznać dwie pierwsze nagrody ku nieukrywanej uciesze dzieci, nauczycieli i rodziców.
Całe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez pomocy wspaniałych rodziców, nauczycieli, sponsorów, darczyńców oraz członków stowarzyszenia „Nasz Wielbark". Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować również indywidualnym osobom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia Festynu:
1. Łukasz Gałeczko- Ogrodnictwo z ul. Wejhera.
2. Anna Kosińska- dietetyk
3. Sławomir Philipiec- studio Atlantis Fitness
4. Gerard Radtke- Hodowla gołębi rasowych i ozdobnych
5. Jacek Markowski - Radny Dzielnicy Wielbark
6. Andrzej Małyj – Radny Dzielnicy Wielbark
Wszelkie dochody z festynu zostaną przeznaczone na zakup tablic multimedialnych.
Na imprezę Stowarzyszenie „Nasz Wielbark" otrzymało dofinansowanie z Urzędu Miasta Malborka 2.500 zł, w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych.

   
© Stowarzyszenie "Nasz Wielbark"